Prantsusmaal vahistati kollavestide meeleavaldustel 1723 inimest
Täiendatud 11:25!

Meeleavaldajad eile Bordeaux' linnas.

FOTO: AMEZ / ROBERT/SIPA / AMEZ / ROBERT/SIPA / Scanpix

Prantsusmaal on viimaste meeleavalduste ajal, mille käigus puhkesid ka kokkupõrked protestijate ja märulipolitsei vahel, arreteeritud 1723 inimest, teatas siseministeerium täna hommikul.  

Arreteeritutest 1220 otsustati vahi alla jätta, lisati. 

Eilsetest protestiaktsioonidest võttis osa umbes 136 000 inimest üle kogu Prantsusmaa ehk umbes sama palju kui 1. detsembri meeleavalduste ajal, öeldi avalduses.

Valitsusvastaste meeleavalduste käigus puhkesid kokkupõrked politseiga mitmes linnas, sealjuures Marseille'is, Bordeaux's, Lyonis ja Toulouse'is. 

Vägivald Pariisi meeleavaldustel on üksikutest pingekolletest hoolimata kontrolli alla saadud, ütles siseminister, nimetades seda siiski täiesti lubamatuks.

Protestijad lõhkusid Pariisis aknaid ja kaklesid politseiga, kes nende vastu pisargaasi kasutas. Samuti süüdati sõidukeid ja barrikaade. Julgeolekujõud saatsid tänavatele soomukid. Pealinnas arreteeriti 1082 inimest, teatas politsei.    

Prantsusmaa peaminister Edouard Philippe meeleavaldajaid üles läbirääkimistele ja lubas, et valitsus keskendub elukalliduse kasvust põhjustatud muredele.

Meeleavaldajad nõudsid Pariisis Champs-Élysées'l president Emmanuel Macroni tagasiastumist. Riigipea peaks lähipäevadel meeleavalduste kohta kõnega esinema. Macron tegi küll sel nädalal protestijatele järeleandmisi ning lükkas edasi elektri- ja gaasihinna tõusu ning jätab 2019. aastal kütuseaktsiisi tõstmata, kuid protestijaid see ilmselt enam ei peata. 

Tagasi üles