Jälitusfoto: palgamõrvar Imre Arakas käis maskeeritult ohvrit «jahtimas»

Imre Arakas maskeeritud seljakotiränduriks.

FOTO: Kuvatõmmis

Väljaanne The Irish Sun avaldas eksklusiivse foto eestlasest palgamõrvar Imre Arakast, kes käis seljakotirändurit mängides läbi kavandatava mõrvaohvri teekonna.

Avaldatud fotolt on näha, kuidas maskeeritud Arakas jalutab läbi oma oma võimaliku ohvri teekonda.

Novembri lõpus toimus Iirimaal erikohus, kus Iiri politsei uimastite ja organiseeritud kuritegevuse büroo inspektor Dave Gallagher tutvustas tõendeid ning rääkis, kuidas politsei hoidis Arakal silma peal alates momendist, kui ta mullu 3. aprillil Dublinisse jõudis.

Gallagher kirjeldas, kuidas politsei jälitas Dublini kesklinnas jalutavat Arakat ning hoidis tal silma peal, kui ta ostis Moore tänavalt ühest poest endale paruka. Ühel hetkel võttis Araka Summerhilli linnajaos peale valge Mercedese kaubik ja sõidutas ta Lääne-Dublinis asuvasse Blakestowni.

Politsei eriüksus korraldas järgmisel päeval, 4. aprillil Blakestownis operatsiooni ja pidas ühes majas peatunud Imre Araka kinni.

Toas olnud diivanilt leidsid politseinikud valge paberilipaka, millele oli eesti keeles kirjutatud «James Gately, Dublini kriminaal». Paberil oli ka üks Newrys asuv aadress ja ingliskeelne kiri «eight row, Google images» (Kaheksa rida, Google pildid). Politseinikud said Arakalt kätte ka krüpteeritud Blackberry mobiiltelefoni, mille avamiseks oli tarvis salasõna. Kui politsei tuppa sisse tungis, oli telefon avatud olekus ja üks politseinikest tegi telefonis olnud tekstisõnumitest pilte, enne kui need telefonist kustusid.

Arakas oli sõnumites kirjutanud: «Tundub, et on võimalik ta maha võtta, kui ta tuleb autost välja ja kõnnib esiukse juurde. Probleem on selles, et seal ei ole ennast kuskile peita. Summuti oleks hea ja samuti oleks väga hea, kui relv oleks täpne. Tõenäoliselt piisab ühest lasust pähe distantsilt. See on võimalik, ma vaatan, mida ma saan teha. Kõike paremat.»

Iiri politsei pidas kurikuulsa Imre Araka kinni mullu 4. aprilli hommikul Dublini eeslinnas Blakestownis koos kahe iirlasest kaaslasega. Koos Arakaga oli kaks Kinahani perekonna jõugu liiget, kellega koos plaanis ta Iiri ajakirjanduse väitel mõrva. Kinnipidamise hetkel oli tal nimekiri rivaalitseva Hutchi jõugu liikmetest ja info nende liikumise kohta. Samuti oli tal mitu erinevat maskeeringut.

Kohus esitas mullu 6. aprillil Arakale kahtlustuse mõrva kavandamises. Arakas sai kahtlustuse katses mõrvata Iiri kuritegelikus maailmas tuntud James Gately. Politsei andmetel pidi Arakas tapma Gately kas 4. või 5. aprillil 2017.

Tagasi üles