Fotod: põleng Rooma jäätmejaamas ähvardab matta linna prügisse

Tosin tuletõrjebrigaadi on parasjagu ametis, et kustutada Rooma jäätmejaamas lõõmavat suurt tulekahju, mis ähvardab Itaalia pealinna juba ennegi palju kriitikat pälvinud prügiveo täielikku kaosesse paisata.

Ööl vastu tänast Roomast loodes asuvas jäätmejaamas süttinud tulekahju lõhn ulatub ka linna ajaloolisesse südamesse.

Põlengule lähemates piirkondades soovitati inimestel püsida siseruumides ning prügimäe ligidal asuv lasteaed jäi suletuks.

Rooma linnavalitsus ütles, et on kutsunud kokku tsiviil- ka keskkonnakaitseameti erakorralised üksused ning jälgib õhukvaliteeti pealinnas.

«Me ootame tuletõrjujate hinnangut sellele, mis võis põlengu põhjustada. Kindel on, et see polnud ootamatu ega ennenägematu õnnetus,» lausus Itaalia suurima ametiühingu CFIL juht Natale Di Cola.

«Me oleme juhtinud tähelepanu julgeolekuriskidele ja eriti tuleohutusriskidele juba aastaid. Jäätmejaama tohib viia vaid prügi, mida suudetakse seal käidelda, seal ei tohi prügi ladustada» kurjustas Di Cola. «Homsest alates oleme veelgi kuumemas vees. Jäätmejaam ei tööta ja Rooma on veelgi sügavamas kriisis.»

Itaalia keskkonnaminister hoiatas juba jaanuaris, et Euroopa Liit võib riiki karistada, kui Rooma linna ja Lazio maakonna võimud ei leia lahendust aina paisuvale jäätmekriisile.

Üle ajavad prügikastid Rooma tänaval.

FOTO: Alessandra Tarantino / AP / Scanpix

Roomas prügiveoga tegelevat ettevõtet Ama on süüdistatud juba kaua suutmatuses tööga hakkama saada, kuna rämps vedeleb kuhjadena linnatänavatel.

Oktoobris tulid tuhanded roomlased tänavatele, et avaldada meelt linna laguneva infrastruktuuri üle, süüdistades kaosesse langenud prügimajanduses ja ühistranspordis populistlikusse Viie Tähe Liikumisse kuuluvat linnapead Virginia Raggit.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles