Strasbourgi ründaja tagaotsimise raames peeti kinni viis inimest

Strasbourgi ründaja tagaotsimise raames on kinni peetud viis inimest.

FOTO: PATRICK SEEGER / EPA / Scanpix

Strasbourgis eile kolm inimest tapnud ja 13 inimest haavanud ründaja tagaotsimise raames on kinni peetud viis inimest, kuid arvatav tulistaja püsib vabaduses, ütles siseministeeriumi riigisekretär täna.

Siseministeeriumi riigisekretäri Laurent Nuñeze sõnul on võimalik, et ründaja põgenes Prantsusmaalt Saksamaale. Sel põhjusel tugevdati kontrolli Saksa-Prantsuse piirialadel ja kahe riigi vahel reisijad peavad arvestama kuni pooleteise tunnini ulatuva ooteajaga. 

«Sõltume oma Prantsuse kolleegidest. Kuni olukord pole lahendatud, jätkame piirikontrolliga,» ütles Saksa politsei pressiesindaja ja lisas, et piiril kontrollitakse nii autosid, ühistransporti kui jalgsi piiri ületavaid inimesi.

Nuñez kinnitas meedias levivat teadet, et võimud tuvastasid ründaja. Ta on tõepoolest olnud mitu korda vangis ning vangistuste ajal kahtlustati, et ta on äärmuslane, lisas riigisekretär.

Samas tuleb rõhutada, et rünnaku motiiv pole jätkuvalt selge, ütles Nuñez, aga võimud käivitasid terroriuurimise.

Prantsusmaa saatis Strasbourgi politsei lisajõud ja rünnaku arvatavat toimepanijat otsib umbes 350 julgeolekujõudude liiget.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles