KOHALIK VAADE. Jõud on Sloveenias naiste käes

  • Sloveenias juhib nüüd nii kaitseväge kui ka politseid naine.
  • Alenka Ermenc on üldse esimene naine NATO liikmsriigi sõjaväe eesotsas.
  • Ermenc ja politseijuht Tatjana Bobnar peavad lahendama alamehitatuse mure.

55-aastane kindralmajor Alenka Ermenc sai Sloveenia kaitseväe ülemaks novembri lõpus. Ta on esimene naine, kes juhib ühe NATO liikmesriigi relvajõudusid. FOTO: Darko Bandic/Ap/Scanpix

FOTO: DARKO BANDIC/AP/Scanpix

Vähem kui kaks nädalat pärast seda, kui Sloveenia kaitseväe juhatajaks sai naine, kindralmajor Alenka Ermenc, pani riigi valitsus ametisse ajaloo esimese naissoost politseijuhi – Tatjana Bobnar võttis Sloveenia korrakaitse juhtimise üle eelmisel nädalal, pärast 19 aasta pikkust teenistust kriminaaluurijana.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui Sloveenias ei üllatanud kumbki valik eriti kedagi, siis ülejäänud maailmas põhjustas uudis paraja tormi. Sloveeniast sai esimene NATO riik, mille relvajõude juhib naine.

«Ettepanek nimetada ametisse kindralmajor Ermenc tehti, lähtudes tema kogemusest Sloveenia armee üksuste ülemana, tema panusest professionaalse sõjaväe loomisel ning tema tsiviil- ja sõjaväelisest haridusest,» teatas valitsus.

Ermenc alustas sõjaväelist karjääri Sloveenia Territoriaalkaitses, mis mängis keskset rolli lühikeses sõjas, mille käigus riik 1991. aastal Jugoslaaviast eraldus ja iseseisvus.

Tagasi üles