Afganistanis hukkus äärmuslaste rünnakus 43 inimest

Afganistani pealinnas Kabulis leidis aset ohvriterohke rünnak.

FOTO: OMAR SOBHANI / REUTERS / SCANPIX

Afganistani äärmuslased õhkisid eile pealinnas Kabulis autopommi ja alustasid seejärel valitsuskompleksile rünnakut, mille tagajärjel sai surma 43 inimest, teatasid ametnikud. 

Veel 10 inimest sai haavata rünnakus piirkonnas, kus asub mitu ministeeriumi ja muud valitsusasutust, ütles tervishoiuministeeriumi kõneisik Waheed Majroh.

Rünnak algas enesetapuplahvatusega märtrite ja erivajadustega inimeste ministeeriumi ees, kuhu sisenes mitu relvastatud isikut. Seejärel algas politseinike ja ründajate lahing, mis kestis mitu tundi.

Siseministeeriumi kõneisik Najib Danish ütles, et enamus hukkunutest ja haavatutest olid tsiviilisikud.

Afganistani julgeolekujõud tapsid kolm ründajat ja vabastasid üle 350 inimese, kes jäid rünnaku tõttu valitsushoonesse lõksu. Neljas ründaja hukkus autopommiplahvatuses, millega rünnak algas.

Üks inimene hüppas põgenemiseks kolmanda korruse aknast alla ja murdis mitu luud, ütles haiglas viibiv uudisteagentuuri AFP korrespondent. Veel kahte vigastasid klaasikillud.

Seni pole rünnaku eest keegi vastutust võtnud. Pealinnas on päise päeva ajal rünnakuid korraldanud islamiäärmuslikud rühmitused Taliban ja Islamiriik.

Rohkem kui seitse tundi kestnud rünnak leidis aset vaid mõni päev pärast seda, kui USA president Donald Trump teatas otsusest vähendada umbes poole võrra Ühendriikide sõjalist kohalolekut Afganistanis. Praegu teenib seal 14 000 USA sõjaväelast.

Tagasi üles