Loomasõber Putin karmistas neljajalgseid puudutavat seadust

Vladimir Putin labradori paitamas.

FOTO: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / AFP/Scanpix

Ohjelda oma koera, ära paita laamasid ja jäta hüvasti kassikohvikutega: Vene president Vladimir Putin allkirjastas seaduse, mis keelab loomade- vastased julmused ning karmistab lemmikute pidamist puudutavad regulatsioonid, vahendab RFE/RL.

Eile Putini allkirja saanud seadus keelab muuhulgas miniloomaaiad, loomavõitlused ja toitlustusasutused, kus kliendid saavad kasside juuresolekul einestada. Seadus sätestab, et lemmikutena saab pidada vaid kodustatud loomi ja loomaomanikud peavad kindlustama oma lemmikule veterinaarabi, toidu, vee ja muu vajaliku.

Koeraomanikud on nüüdsest kohustatud oma hoolealustega jalutama selleks ette nähtud kohtades ja nende järelt koristama. Agressiivsemate koeratõugude esindajad peavad avalikkuses olema jalutusrihma otsas ja suukorvistatud. Nimekiri võimalikest agressiivsetest koeratõugudest avaldatakse lähiajal.

Seadus keelab samuti kodutute loomade tapmise, nad tuleb nüüdsest kinni püüda ja varjupaikadesse majutada. Loomade püüdmine tuleb läbi viia lastele nähtamatult ja videole jäädvustatult.

Seaduseelnõu esitati riigiduumale juba 2010. aastal ja selle kiitsid sel kuul heaks mõlemad parlamendi kojad.

Tagasi üles