Rootsis on torm jätnud elektrita 80 000 majapidamist

Tormis Alfrida murdunud puu Stockholmis.

FOTO: Joel Alvarez / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Täna hommikul oli Rootsis tormituule tõttu elektrita umbes 80 000 majapidamist, mitmel pool oli teele langenud puid.

Alfridaks ristitud tormi tõttu on Rootsi maanteeamet kutsunud autojuhte üles vältima väiksemaid teid Stockholmi piirkonnast põhjapool Upplandi maakonna rannikualadel ning Gävleborgi läänis.

«Tasub mõelda, kas teele asumine on hädavajalik. Minu hinnangul on parem, kui inimesed teevad kuni lõunani kaugtööd,» soovitas maanteeameti pressiesindaja Bengt Olsson. Ka soovitatakse kõrgemate sõidukitega mitte minna Mandri-Rootsit ja Ölandi saart ühendavale sillale.

Seni on tormi tõttu liiklus olnud enim häiritud just Stockholmi lääni ja Gävleborgi lääni rannikualadel. Langenud puude tekitatud kahju ulatust on maanteeameti teatel veel siiski liiga vara hinnata.

Murdunud puude ja kahjustada saanud elektriliinide tõttu on suletud ka kümmekond raudteelõiku Uddevalla, Mariestadi, Falköpingi, Boråsi, Skene, Sala, Uppsala, Helsingborgi ja Lundi kandis.

Tuul on häirinud ka ühistranspordi tööd Stockholmis kandis.

Torm peaks Rootsis vaibuma täna õhtuks, seni ennustatakse tugevaimat tuult Gotlandil, kus puhangud jäävad vahemikku 23–28 meetrit sekundis ning Upplandi maakonnas, kus tuul puhub kiitusega 21–24 meetrit sekundis.

Tagasi üles