«Miks sa ometi ei sure?»: ämblikukartlik mees põhjustas politseihäire

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ämblik.
Ämblik. Foto: Nick Birks / SWNS.com / Scanpix

Politsei sõitis Lääne-Austraalias Perthi linnas täna hommikul suurte jõududega lahendama ohuolukorda, kui tänaval kõndinud inimesed teatasid, et ühes äärelinna majas on kuulda väikese lapse nuttu ning mehe korduvaid röögatusis: «Miks sa ometi ei sure?» Kohapeal selgus, et vägivallaohvriks oli sedapuhku kõigest ämblik.

Väljakutse põhjustanud mees selgitas kohale saabunud politseinikele, et ta kardab paaniliselt ämblikke ning püüdis tuppa sattunud elukat surmata.

Täna hommikul postitas Wanneroo linnaosa politsei Twitterisse väljavõtte hädakutsungist: «Helistaja kõndis mööda majast ja kuulis meest korduvalt karjumas: «Miks sa ometi ei sure?» Majas on karjuv väikelaps… Helistaja ei tunne neid, aga on neid näinud paar korda jalutamas.»

20 minutit hiljem raporteerisid juba sündmuskohale jõudnud politseinikud: «Politsei rääkis kõigi osapooltega, kes kinnitasid, et mees oli ainult püüdnud tappa ämblikku (ja ta kardab väga ämblikke). Nad vabandasid politsei häirimise pärast. Ühtegi vigastust ei tuvastatud (välja arvatud ämblikul). Jätkuvat politsei sekkumist pole tarvis.»

Praeguseks on Twitteri-postitused kustutatud, kuid Wanneroo politsei on kinnitanud vahejuhtumi toimumist.

Politsei kõneisik põhjendas postituse kustutamist sellega, et see sisaldas kuvatõmmist politsei logiraamatust ning avaldamiseks oleks see pidanud olema ümberkirjutatud.

2015. aastal sõitis Sydney politsei sarnasele väljakutsele, leides eest üksi kodus oleva mehe, kes loopis ämbliku suunas mööblit.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles