Kui Gregoriuse kalendrit kasutava katoliku kiriku ja protestantide jõulud olid detsembris, siis Juliuse kalendrit kasutavad õigeusklikud tähistasid jõule läänekristlastest kaks nädalat hiljem ehk 7. jaanuaril.
Juliuse kalendrit järgivad Valgevene, Montenegro, Ukraina, Kreeka, Serbia, Kasahstani, Makedoonia, Etioopia, Eritrea, Egiptuse, Iisraeli, Gruusia, Moldova, Bulgaaria ja Rumeenia õigeusklikud.
Etioopias on tavaks, et kirikusse kogunenud õigeusklikud kõnnivad pärast jumalateenistust küünlaid käes hoides kolm korda ümber kiriku.
Valgevenes on jõulude tähistamise oluliseks osaks jõululaulude laulmine. See traditsioon ulatub tagasi kaugetesse aegadesse, mil inimesed riietasid end loomadeks ja üritasid seeläbi peletada eemale vaime ning palusid oma teenuse eest vastutasuks raha või toitu.
Gruusias kuulub jõulude juurde religioosne laul «Alilo» ja paljud inimesed kogunevad tänavatele samanimelisele paraadile. Sageli võetakse kaasa Gruusia lipud või riietatakse end lipuvärvidesse. Lastele meeldib paraadil osalemine eelkõige seetõttu, et sageli antakse neile ürituse raames maiustusi.
Ukrainas olid käesoleva aasta jõulud erilisest, sest vahetult enne pühi allkirjastas Konstantinoopoli oikumeeniline patriarh Bartholomeus Istanbulis Ukraina õigeusu kirikule iseseisvuse andva tomose.
Jumalateenistusele Moskvas Päästja Kristuse katedraalis kogunesid eile teiste seas president Vladimir Putin ja peaminister Dmitri Medvedev.
Makedoonias alustatakse jõulude tähistamist juba 5. jaanuaril, mil eelkõige lapsed käivad naabrite juures jõululaule laulmas, et selle eest maiustusi ja taskuraha saada. 7. jaanuaril koguneb suur hulk inimesi kirikusse.