E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa saadab sõjalaevad kevadel Süüriasse Tartuse tugibaasi

Mari Kamps
Facebook
Comments
Vene lennukikandja Admiral Kuznetsov.
Vene lennukikandja Admiral Kuznetsov. Foto: SCANPIX

Venemaa saadab oma sõjalaevade flotilli Süüria rannikul asuvasse Tartuse tugibaasi 2012. aasta kevadel, sõjalaevastiku kinnitusel pole see seotud vägivallatsemisega Süürias.

Flotilli juhib Vene ainus lennukikandja Admiral Kuznetsov, vahendas AFP.

Tartuse mereväebaasis, mida kasutas juba Nõukogude Liit, käivad Venemaa laevad harva. Seal on aga alaline personal, kelle moodustavad tsiviilisikud ja sõjaväelased.

Laevastiku pressiesindaja rääkis ajalehele Izvestija, et Tartuse baasi külastamine pole mingilgi moel seotud president Bashar al-Assadi sõdurite ja opositsiooni poolehoidjate omavaheliste kokkupõrgetega.

Pressiesindaja väitel hakati flotilli liikumisplaani töötama välja juba 2010. aastal, kui Süürias oli täiesti rahulik. Kuna sellega on nähtud paju vaeva, siis pole mingit põhjust laevade visiiti tühistada, lisas ta.

Flotill peatub oma teekonnal ka Beirutis, Genovas ja Küprosel.

Venemaa ja lääneriigid on Süüria osas eriarvamustel. Venemaa seisukoha järgi ei vii sanktsioonid ja surve avaldamine kriisi lahenemiseni, aga just seda käitumisjoont toetavad lääneriigid ja Araabia maad.

Venemaa tahab vägivalda lahendada dialoogi abil al-Assadi valitsusega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles