Ivanka Trumpist võib saada Maailmapanga juht

Ivanka Trumpi kandidatuur on väidetavalt kaalumisel Maailmapanga presidendi kohale.

FOTO: Jim Watson / AFP / Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi tütar Ivanka Trump on väidetavalt üks peamisi soosikuid saamaks järgmiseks Maailmapanga juhiks, pärast seda kui senine panga president Jim Yong Kim astus kolm ja pool aastat enne oma ametiaja lõppu tagasi.

Kimi nimetas ametisse USA eelmine president Barack Obama 2011. aastal ning ta valiti teiseks ametiajaks sellele kohale 2016. aastal.

Nüüd on Donald Trumpil võimalus leida talle järglane. Financial Timesi andmeil on kandidaatide seas lisaks Ivanka Trumpile USA rahandusministeeriumi ametnik David Malpass, endine USA suursaadik ÜROs Nikki Haley ja USA rahvusvahelise arenguagentuuri juht Mark Green.

Endine õppejõud ja tervishoiuametnik Kim ütles, et loobub tööst Maailmapangas, kuna suundub tööle Wall Streeti varahaldusfirmasse.

Maailmapank on öelnud, et järgmisel presidendil peab olema juhtimiskogemus, teadmised suure rahvusvahelise organisatsiooni vedamisest ning ta peab olema kursis avaliku sektori asjaajamisega, aga ka olema pühendunud mitmepoolsele koostööle.

Tava on, et Maailmapanga suurim osanik USA esitab juhikandidaadi, kelle kiidab heaks panga juhatus, ning Euroopa osanikud valivad Rahvusvahelise Valuutafondi juhi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles