Briti meedia võttis Brexiti-leppe nurjumisega seoses teravalt sõna

Ajalehe The Sun avakülg.

FOTO: The Sun

Briti meedia võttis Brexiti-leppe nurjumisega seoses teravalt sõna nimetades valitsusjuhti Theresa Mayd muu hulgas "zombi-peaministriks".

"Alandatud ja purustatud," kordusid sõnad mitmete väljaannete pealkirjades.

"Mayd alandati 430 häälega," kirjutas väljaanne Daily Mirror, mille hinnangul on peaministri võim kokku kuivanud ja kahaneb veelgi.

Ajalehe Daily Mail hinnangul ripub peaministri tulevik nüüd juuksekarva otsas. Purustav tulemus ähvardab Brexiti sööstuga kaosesse.

Väljaanne Sun liigitas kaotuse rängimaks kogu demokraatia ajaloos, mis peegeldab seda, et May ei saa oma strateegiale kunagi piisavat toetust.

"Alandus peaministrile, kui parlamendiliikmed lükkasid ülekaalukalt leppe tagasi ja Tööpartei lubas korraldada umbusaldushääletuse," kirjutas Daily Telegraph.

Väljaande Times kolumnisti Matthew Parrise hinnangul peaksid parlamendi vanimad liikmed kogu Brexiti üle võtma.

"Valitsuses ega opositsioonis ei ole selliseid juhte, kes suudaksid selles segaduses korda luua. Tuleb teha see järeldus, et parlament peaks võimu haarama zombi-peaministrilt, zombi-valitsuselt ja zombi-opositsioonilt," kirjutas Parris.

Parrise veendumuse kohaselt puudub Mayl tagavarastrateegia ja peaminister ei tea, mida edasi teha.

Briti parlamendi alamkoda lükkas teisipäeva õhtul ootuspäraselt ülekaalukalt tagasi Euroopa Liiduga (EL) sõlmitud Brexiti-leppe.

Lepe lükati tagasi 202 poolt- ja 432 vastuhäälega.

Tagasi üles