Veinijoomist kaitsnud Prantsuse ministrit tabas kriitikatulv

Vein. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Prantsuse põllumajandusminister vallandas kolmapäeval pahameeletormi oma märkuste tõttu, milles ta väitis, et vein on erinevalt muust alkoholist harva alkoholi kuritarvitamise käivitajaks. 

«Ma arvan, et veini ei saa muu alkoholiga võrrelda,» ütles Didier Guillaume telekanalile BFM. «Alkoholisõltuvus on tõsine probleem, iseäranis noorte inimeste seas liigjoomise tõttu jne.» 

«See on tõeline probleem, kuid ma ei ole kunagi näinud, vähemalt, et ma teaks - võib-olla on see halb - noorukit lahkumas ööklubist purjus olekus, sest nad olid joonud Côtes du Rhône'i,» sõnas minister. 

Guillaume peab alkoholi kuritarvitamise põhjuseks noorte seas peamiselt piiritus- ja kokteilijooke. 

Prantsuse sõltuvusvastase fondi juht Michel Reynaud ütles avalduses, et veinist tingitud alkoholimürgituse tõttu vajavad inimesed erakorralist meditsiinilist abi iga päev.  

Prantsuse alkoholismivastase ühenduse ANPAA asepresidendi Bernard Basset' sõnul näitavad uuringud, et 18 protsenti noortest joob veini purju jäämiseks. 

Eelmisel nädalal kritiseerisid spetsialistid Prantsuse valitsuse alkoholisõltuvuse vastase võitluse kava, rõhutades, et selles on välja toodud vähe konkreetseid meetmeid alkoholismi vastu. 

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel jääb Prantsusmaa alkoholi tarbimise määra poolest Euroopas alla vaid Eestile, Leedule ja Tšehhile. 

Vein moodustab Prantsusmaal tarbitud alkoholist 58 protsenti, teatas Prantsuse Uimastite ja Sõltuvuse Vaatluskeskus (OFDT). 

Tagasi üles