Süüdistus: Pariisi politsei peakorteris grupivägistati turist

Kanadalanna Emily Spanton süüdistab Pariisi politseinikke vägistamises.

FOTO: FRANCOIS MORI / AP / Scanpix

Kanadalannast turisti sõnul grupivägistati ta 2014. aastal Pariisi politsei peakorteris, kahtlusaluseid ootab süüdimõistmise korral kuni 20 aasta pikkune vanglakaristus.

«Ma tahan nende meestega avalikult silmitsi seista. Tahan, et nad teaksid, mida nad tegid ja näidata neile, millist mõju nad minu elule avaldasid,» ütles 39-aastane Kanadast Ontariost pärit Emily Spanton.

Kinnisvaramaaklerist Spanton andis tunnistusi Pariisi kriminaalkohtus, mis tegeleb selliste kuritegudega nagu inimröövid ja terrorism.

Prantsusmaa seadused ei luba avaldada vägistamises süüdistatavate politseinike nimesid, aga mõlemad kahtlusalused on tunnistanud seksuaalset kokkupuudet kanadalannaga Pariisi politsei peakorteris aadressil 36 Quai des Orfèvres, aga eitavad naise vägistamist. 

Pariisi politsei peakorter on legendaarne hoone Pariisi kesklinnas, mis on tegevuspaigaks mitmetes raamatutes ja filmides, näiteks tuntud prantsuse kirjaniku Jules Maigret' teostes.

Vägistamissüüdistuse esitanud Spanton ütles kohtule, et tutvus politseinikega 2014. aasta kevadel puhkuse ajal Pariisis baari külastades. 

Joonistus kohtuistungilt, mille raames peetakse kohut vägistamises süüdistatud Antoine Q. (vasakul) ja Nicolas R. üle.

FOTO: BENOIT PEYRUCQ / AFP

Naise sõnul kutsus üks meestest ta endaga koos oma korterisse, aga ta keeldus. Seejärel kutsusid neli politseinikku teda külastama kuulsat politsei peakorterit. «Ma arvasin, et seal on kõik turvaline. Ma olin purjus,» ütles ta kohtus.

Nad saabusid peakorterisse pärast südaööd ja seal pakuti naisele viskit. Spantoni sõnul kummutas üks politseinikest viskiklaasi nii, et ta oli sunnitud korraga alla neelama pool klaasi sisust. 

Seejärel sunniti teda sooritama seksuaalakti, ütles naine pisaraid tagasi hoides ja pärast seda tõugati ta lauale ning kaks politseinikku vägistasid ta. Siis toimetati ta teise kabinetti ja kõik juhtus uuesti. Kui Spanton kell kaks öösel hoonest lahkus ütles ta valvurile, et ta vägistati.

Naise sõnul vägistati ta kolme mehe poolt, aga politsei on suutnud tuvastada neist vaid kaks. Esmalt eitasid mehed seksuaalset kokkupuudet naisega, aga kui kohtusse jõudsid asitõendid, milleks olid naise aluspesult võetud DNA proovid, tunnistasid nad naisega vahekorras olemist.

Siiski ütlevad politseinikud, et vahekord leidis aset naise nõusolekul ja pärast seda, kui naine oli nendega baaris flirtinud ja vabal tahtel politsei peakorterisse sõitnud.

Kohtuprotsess jätkub. Süüdimõistmise korral ähvardab mehi kuni 20 aasta pikkune vanglakaristus. 

Tagasi üles