Bogotá autopommirünnakus hukkunute arv tõusis

Neljapäeval aset leidnud rünnak Colombia pealinnas oli enam kui kümne aasta rängim.

FOTO: LUISA GONZALEZ / REUTERS / SCANPIX

Colombia pealinnas Bogotás eile aset leidnud autopommirünnakus politsei kõrgkoolile hukkus vähemalt 21 ja sai kannatada 68 inimest, teatasid võimud.

Kaitseministeerium teatas varem 11 hukkunust ja 65 kannatanust. Hukkunute seas on üks Panama ja üks Ecuadori kodanik. 

Tegemist on rängima sarnase rünnakuga Colombia pealinnas viimase 16 aasta jooksul. 

Kaitseministeerium nimetas toimunut terrorirünnakuks, lisades, et selleks kasutati sõidukit, kuhu oli paigaldatud 80 kilo lõhkeainet. 

Peaprokurör Néstor Humberto Martíneze sõnul pani kuriteo toime José Aldemar Rojas Rodríguez, kes sai plahvatuses surma. Peaprokuröri sõnu sisenes Rojas Rodríguez 1993. aasta halli Nissan Patroliga õppeasutuse territooriumile, kuhu olid rivistunud kadetid. Muid üksikasju ta plahvatuse kohta ei täpsustanud.

Ta märkis, et sõiduk läbis viimati ülevaatuse juulis Venezuela piiril asuvas Arauco departemangus, mis on ELN-i marksistlike sisside traditsiooniline tugipunkt. 

Pealtnägijate sõnul kuulsid nad võimsat plahvatust, mis purustas ümberkaudsete hoonete aknad.

«Kõik colombialased on vastu terrorismile ning me oleme sellega võideldes ühtsed,» kirjutas Twitteris president Ivan Duque, kes ühtlasi lubas süüdlased kohtu ette tuua. «Colombia kurvastab, kuid me ei paindu vägivalla ees.»

Peaprokurör Néstor Humberto Martíneze sõnul pani kuriteo toime José Aldemar Rojas Rodríguez, kes sai plahvatuses surma. 

President Ivan Duque, kes oli ringsõidul riigi lääneosas, pöördus koos teda saatnud kõrgete sõjaväelastega kiiresti pealinna tagasi.

Esialgu ei ole keegi rünnakut omaks võtnud.

Tagasi üles