Eestist pärit immigrant tappis New Yorgis haamriga kaks inimest
Lisatud välisministeeriumi kommentaar!

Artur Martinovitš.

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Läinud nädalal USAs New Yorgi Brooklyni linnaosas haamriga ühele Aasia restoranile pealetungi korraldanud mees tappis kaks ja tekitas tõsiseid vigastusi kolmandale inimesele, vahendab New York Post.

Sõbra sõnul Eestist teismelisena Ühendriikidesse emigreerunud Artur Martinovitš ütles ametivõimudele, et teda inspireeris rünnakut läbi viima film, kus käsitleti viisi, kuidas hiinlased naisi väärkohtlevad.

Politsei lisas, et 34-aastane ehitaja väitis, et tal ei jäänud pärast filmi nägemist muud üle, kui asiaatidele kuuluvat restorani Seaport Buffet rünnata.

Pealtnägijate sõnul tormas ta haamer käes söögikohta pisut pärast kella viit õhtul ja andis sissepääsu juures kõigepealt mitu lööki pähe selle omanikule Kheong Ng-Thangile. Seejärel jooksis ta kööki, kus peksis haamriga mänedžeri Tsz Mat Puni ja kokka Fufai Puni (mehed pole omavahel suguluses) ja tormas taas tänavale.

Politseinikel õnnestus pealtnägijate kaasabil Martinovitš restorani läheduses arreteerida ja ta ei osutanud vastupanu. Verine haamer leiti restorani riidenagi alt.

«Ta ajab seosetut juttu,» kirjeldas üks politseiallikas viisi, kuidas ülekuulamisele toimetatud Masrtinovitš ametivõimude küsimustele vastab.

Ühel hetkel väitis Martinovitš, et käitus rüütellikult ja soovis Hiina naisi kaitsta. «Tal oli probleem Aasia meestega,» märkis politseiallikas. «Ta rääkis, kuidas Aasia mehed oma naisi kohtlevad.»

34-aastane Fufai Pun suri sündmuskohal. 50-aastane Tsz Mat Pun ja 60-aastane Ng-Thang toimetati kriitilises seisundis haiglasse. Üks neist suri hiljem haiglas, kuid hukkunu isikut pole avaldatud.

Eelnevat kuritegude registrit Martinovitšil New Yorgis pole. Läinudnädalaste sündmuste järel esitati talle süüdistus mõrvas, mõrvakatses ja relva kriminaalses omamises. 2016. aastal kahtlustati teda ründamises, kuid kriminaalsüüdistust ei esitatud, sest väidetav ohver keeldus seda esitama. 

Meedia teatel toimetati haiglarüüs Martinovitš Coney Islandi politseijaoskonnast kiirabiautosse.

Eesti välisministeeriumi teatel on nad kõnealuse juhtumiga kursis vaid meedia vahendusel ning Eesti peakonsulaadi poole New Yorgis pole pöördutud. 

Tagasi üles