Venezuela pealinnas puhkesid Maduro-vastased meeleavaldused

Rahutused Venezuelas.

FOTO: MIGUEL GUTIERREZ / EPA

Venezuela pealinnas Caracases tulid inimesed 24 tundi enne opositsiooni välja kuulutatud massiproteste vähemalt 30 erinevas paigas president Nicolás Maduro vastu meelt avaldama, teatasid vabaühendused.

Enamik meeleavaldusi leidis teisipäeval aset sotsiaalselt mahajäänud piirkondades, mõnel puhul blokeerisid protestijad tänavaid ja põletasid prügi. 

Politsei kasutas rahvahulga laialiajamiseks pisargaasi, sealhulgas põhjapoolses Cotiza linnajaos, kus rühm sõdureid esmaspäeval Maduro vastu välja astus ja komandopunkti üle võttis, enne kui politsei ja sõjavägi nad ümber piiras ja 27 inimest vahistas.

Opositsioon süüdistab Madurot autoritaarses ja põhiseadusvastases tegutsemises. 

2016. aastal kaotas ta kontrolli parlamendi üle, kuid lojalistidega mehitatud ülemkohus tühistas mullu Rahvusassamblee volitused. 

Kolmapäevane protestikuupäev, 23. jaanuar, on sümboolne, sest samal päeval 61 aasta eest langes Venezuelas Marcos Pérez Jiméneze diktatuur. 

Režiim vastas opositsiooni meeleavaldustele Maduro pooldajate demonstratsiooni väljakuulutamisega. 

Tegemist on esimese suurema tänavaliikumisega pärast 2017. aasta aprillis ja juulis aset leidnud rahutusi, mille mahasurumisel hukkus 125 inimest. 

Venezuelas on rängim majanduskriis selle uuemas ajaloos ning riik on neljandat aastat järjest languses. 

Nappus on toidust ja ravimitest ning inflatsioon küünib sel aastal prognooside kohaselt ulmelise 10 miljoni protsendini.

Tagasi üles