Hudsoni jõest leitud Saudi õed sooritasid enesetapu

Saudi Araabiast pärit õed, 23-aastane Rotana Farea ja 16-aastane Tala Farea.

FOTO: HO / AFP/Scanpix

Läinud aasta oktoobris New Yorgi Hudsoni jõest leitud õdede surma põhjuseks oli enesetapp, teatasid lahangu läbi viinud kohtueksperdid, vahendab CNN.

Kaks Saudi Araabiast pärit õde, 23-aastane Rotana Farea ja 16-aastane Tala Farea, olid Ühendriikides elanud kaks kuni kolm aastat. «Täna jõudsime otsusele, et Farea õdede surma põhjuseks oli enesetapp,» ütles nende lahangu läbi viinud Barbara Sampson.«Õed sidusid end kokku ja viskusid Hudsonisse.»

Naise laibad leiti Hudsoni jõe kaldalt 24. oktoobril. Nad kandsid sarnaseid musti retuuse ja karusnahaga ääristatud jopesid. Politsei sõnul olid nad kleeplindiga kokku kleebitud nii, et see hoiaks neid koos ka vees. Samas polnud kleeplint mõeldud nende piiramiseks.

Õed olid öelnud, et teevad enne endile viga või enesetapu kui naasevad Saudi Araabiasse. Nad elasid varjupaigalaadses asutuses Fairfaxis. Viimati nähti neid seal koos 24. augustil.

Saudi ametnik eitas, et Saudi Araabia andis õdedele ja nende USAs elavale emale käsu kodumaale naasta. Pole teada, kas õed taotlesid Ühendriikidelt asüüli. Saudi ametniku sõnul oli õdede emale antud tema immigratsioonistaatuse tõttu käsk lahkuda.

Tagasi üles