Prantsusmaa andis kodakondsuse terrorirünnaku nurjanud ameeriklastele

Pidulikul vastuvõtul Sacramentos.

FOTO: Paul Kitagaki Jr. / ZUMAPRESS.com

Prantsusmaa teatas neljapäeval, et andis kodakondsuse kolmele 2015. aastal rongis terrorirünnaku nurjanud Californias elavale mehele.

Spencer Stone, Alek Skarlatos ja Anthony Sadler said kodakondsuse Sacramentos korraldatud pidulikul tseremoonial ja võtsid austusavaldused vastu Prantsusmaa aukonsulilt Guy Michelierilt.

Kolm meest olid puhkusereisil teel Amsterdamist Pariisi, kui aitasid maha murda Maroko päritolu islamiäärmuslasest terroristi Ayoub El-Khazzani.

Sõjaväelased Stone ja Skarlatos ning üliõpilane Anthony Sadler peatasid 2015. aasta augustis Prantsusmaa põhjaosas Arras' lähistel kiirrongis Maroko päritolu 26-aastase ründaja. Nendega ühines 62-aastane Briti ärikonsultant Chris Norman. Ayoub El-Khazzani astus Brüsselis rongile Kalašnikovi automaadi, Lugeri püstoli ning 270 padruniga. Samuti oli tal kaasas paberinuga ning pudelitäis petrooleumi. Mehel õnnestus haavata kolme inimest.

Prantsuse president François Hollande andis veel samal aastal meestele üle Auleegioni ordeni, öeldes, et nende tegevus marokolasest äärmuslase kahjutuks tegemisel Amsterdami-Pariisi kiirrongis hoidis ära "tõelise veresauna".

Tagasi üles
Back