iDeal kampaania

IS-i territoorium on kahanenud ühe protsendini algsest pindalast

Islamiriigi lipp Deir Haferis asuval hoonel.

FOTO: Mohamad Maruf / Sputnik / Scanpix

Ameerika Ühendriikide juhitava koalitsiooni sõnul on äärmusrühmituse Islamiriik (IS) valduses olev territoorium kahanenud vähem kui ühe protsendini selle algsest pindalast.

Süüri kurdienamusega vägede hiljutised edusammud on kahandanud iS-i territooriumi märkimisväärselt ning džihadistide valduses oleva maa-ala suurus on vähem kui üks protsent selle algsest ulatusest, teatas koalitsiooni asekomandör kindralmajor Christopher Ghika.

Äärmuslased hoiavad nüüd enda valduses vaid kitsast maariba Baghouzi asula lähedal Süüria idaosas, mille elanikud on asunud koalitsioonivägede pealetungi kartuses põgenema.

USA ametnike sõnul on IS-i valduses oleva maa-ala suurus umbes viis ruutkilomeetrit. 2014. aastal oli IS-ise nn kalifaadi pindala umbes Suurbritannia suurune.

Teadaolevalt on Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) võitnud tagasi umbes 80 protsenti Baghouzist.

Ghika sõnul üritavad äärmuslased pageda süütute naiste ja laste seas. «See strateegia ei tööta. Meie Süüria partnerid on keskendunud ISISe leidmisele, kus iganes nad end peidavad ning meie Iraagi partnerid on oma piirid kindlustanud,» lausus Ghika.

Süüria kurdide väed võtsid täna Raqqa linnas uinuvas olekus džihaadirakukeste vastases operatsioonis kinni ka 63 arvatavat pühasõdalast.

SDF teatas, et kinnipeetud kuuluvad terrorirakukestesse, mis on otseselt süüdi riigis kaose ja terrori levitamises.

Kinnipeetute hulgas on 48 äärmusrühmituse Islamiriik liiget, ütles vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus juht Rami Abdel Rahman.

SDF on hakanud talle alluval territooriumil IS-i uinuvaid rakukesi hävitama, selgitas ta. Džihadistid vastavad pommirünnakute ja SDF-i võitlejate tapmisega.

IS-i «kalifaadi» keskuses Raqqas, mille SDF 2017. aastal USA juhitava koalitsiooni toel džihadistidelt tagasi vallutas, on viimastel nädalatel korraldatud mitu pommirünnakut.

Vaatluskeskuse andmeil on arvatavad IS-i rakukesed tapnud alates augustist kurdide käes olevatel aladel 50 tsiviilisikut ja 135 SDF-i võitlejat.

SDF vallutas IS-ilt Raqqa linna pärast pikka võitlust 2017. aasta oktoobris. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles