Trump: USA-Põhja-Korea tippkohtumine peetakse Hanois

USA president Donald Trump ja Põhja-Korea liider Kim Jong-un 2018. aasta 12. juunil Singapuris ajaloolisel tippkohtumisel.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA president Donald Trump teatas reedel, et tema eelseisev tippkohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga peetakse Vietnami pealinnas Hanois. 

USA president Donald Trump teatas reedel, et tema eelseisev tippkohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga peetakse Vietnami pealinnas Hanois. 

"Minu esindajad lahkusid äsja Põhja-Koreast pärast väga viljakat kohtumist ja leppisid kokku minu teise tippkohtumise aja ja koha Kim Jong-uniga. See leiab aset Vietnamis Hanois 27. ja 28. veebruaril. Ootan võimalust näha esimees Kimi ja viia edasi rahuüritust!" säutsus Trump Twitteris. 

Ühendriikide presidendi sõnul "saab Põhja-Koreast Kim Jong-uni juhtimisel võimas majandusjõud". 

"Ta võib mõnesid üllatada, kuid mitte mind, sest mina olen teda tundma õppinud ja saan täielikult aru, kui võimekas ta on. Põhja-Korea muutub teistsuguseks raketiks - majanduslikuks!" säutsus Trump. 

Põhja-Korea ei ole veel kinnitanud tippkohtumise toimumist kuupäevadel, mille Trump tegi teatavaks teisipäeva õhtul kongressis peetud aastakõnes olukorrast riigis. 

Kim ei maininud seda reedel kohtumisel Põhja-Korea sõjaväe juhtkonnaga, mis keskendus riigimeedia andmeil vajadusele kaasajastada sõjaväge samal ajal selle ridades parteidistsipliini säilitades. 

Tagasi üles
Back