Kurdid alustasid Süürias viimast operatsiooni IS-i purustamiseks

Kurdi rahvakaitseüksuste võitlejad.

FOTO: Delil Souleiman / AFP / Scanpix

USA toetatud kurdivõitlejad alustasid Süüria idaosas operatsiooni äärmusrühmituse Islamiriik (IS) purustamiseks nende viimases tugipunktis.

Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) kõneisik Mustafa Bali edastas Twitteris, et pealetung algas laupäeval pärast seda, kui rohkem kui 20 000 tsiviilisikut evakueerus IS-i kontrolli all olevalt territooriumilt Deir Ezzori provintsis.

Pealetung seisis evakueerimiste tõttu 10 päeva.

IS hõivas suure osa Süüriast ja Iraagist 2014. aastal ning oma valduste haripunktis kontrollis rühmitus Suurbritannia suurust ala. Nüüdseks on ala kahanenud neljale ruutkilomeetrile.

«SDF käivitas viimase lahingu IS-i purustamiseks... Baghouzi külas,» teatas SDF.

Bali lisas, et pealetungi eesmärk on teha eelseisvatel päevadel lõpp «Daeshi terroristide» sõjalisele kohalolekule. Ta kasutas IS-i araabiakeelset nime.

Tema sõnul on ümber piiratud alal kuni 600 IS-i võitlejat, enamjaolt välismaalased. Lisaks arvatakse, et alal on sajad tsiviilisikud.

Lahinguvälja lähistel Omari naftaväljal asunud teine SDF-i pressiesindaja ütles, et «edasiliikumin on vaevaline». Tema sõnul ründab SDF nähtud pühasõdalasi kaudtulega, kuid "ühtegi suurt muutust pole toimunud".

USA president Donald Trump prognoosis kolmapäeval, et IS on järgmiseks nädalaks kaotanud kogu oma kunagi kontrollitud alad.

Tagasi üles
Back