Saksamaal suleti äärmusislami ideoloogiat levitanud lasteaed

Mainzi linnas suleti äärmusislami sidemetega lasteaed.

FOTO: John Macdougall / AFP / Scanpix

Saksa ametivõimud otsustasid riigi lääneosas Rheinland-Pfalzi liidumaal võtta tegevusloa lasteaialt, mida süüdistatakse äärmuslikuks peetava salafismi ideoloogia levitamises.

Mainzi linna ametnikud otsustasid sulgeda piirkonna ainsa moslemite lasteaia, kuna asutust süüdistatakse äärmuslikuks peetava salafismi ideoloogia levitamises. Saksa julgeolekujõud näevad salafismi potentsiaalse hüppelauana islamiterrorismile, seda eriti nooremate moslemite seas.

Liidumaa lastekaitseosakonna juhi Detlef Placzeki sõnul avastati, et lasteaed jagab salafistlikke materjale ja rikub seetõttu Saksamaa põhiseadust. Placzeki sõnul ei jäänud ametnikel üle muud võimalust kui sekkuda, sest lasteaed ei taga laste heaolu. 

Kohaliku moslemiorganisatsioon Arab Nil-Rhein, mille haldusalasse kuulub ka kõnealune lasteaed, keeldus süüdistusi uskumast. «Me austame põhiseadust ja tegutseme selle kohaselt,» ütles ühenduse juht Samy El Hagrasy ja nimetas võimude otsust mõistetamatuks. 

Ühendus on varemgi tähelepanu pälvinud. 2012. aastal hakkas ühenduse üritustel aktiivselt osalema vastuoluline ja kurikuulus salafistliku liikumise jutlustaja. Mullu sügisel ilmnes, et ühenduses jagati kohatut kirjandust ning nüüd selgus, et materjalid on jõudnud ka lasteaeda. 

Suletud lasteaias käis 18 last vanuses kolm kuni kuus eluaastat.

Tagasi üles