Admiral: kliima- ja keskkonnamuutused ähvardavad mõnda USA baasi

USA tuumaallveelaev mereväebaasis.

FOTO: Dana Jensen/AP

Kliimamuutus ning keskkonna halvenemine tõenäoliselt suurendavad ühiskondade rahulolematust ning võivad ähvardada mõnda USA baasi, ütles USA admiral teisipäeval.

USA India- ja Vaikse ookeani väejuhatust juhtiv admiral Philip Davidson ütles senati saadikutele, et nõustub USA luurekogukonna hiljutise hinnanguga, milles peeti kliimamuutust üleilmseks ohuks.

«Selle vahetud ilmingud on esinevate ökoloogiliste katastroofide arvukus,» lausus Davidson senati relvateenistuste komisjonis.

Luurekogukonna raportis kirjutatakse: «Kahju kommunikatsiooni-, energia- ja transporditaristule võib mõjutada madalal paiknevaid sõjaväebaase, tekitada majanduslikku kulu ning põhjustada inimeste liikumist ja elude kaotust.»

Senaator Elizabeth Warren küsis Davidsonilt, kas ta on selle hinnanguga nõus.

Davidson vastas jaatavalt ning kirjeldas hiljutist reisi Vaikse ookeani lääneosas Põhja-Mariaanide Tiniani ja Saipani saarele, kus USA sõdurid aitasid kõrvaldada supertaifuuni Yutu laastamistööd.

Loodusõnnetuste kahju pole USA sõjaväele võõras. Eelmisel aastal räsis orkaan Michael Floridas Tyndalli õhuväebaasi, mille taastamiseks kulub üle viie miljardi dollari.

Tagasi üles