P, 1.10.2023

USA hooldekodus mädanes surnuks hooletusse jäetud patsient

Facebook
Comments
USA hooldekodu töötajaid süüdistatakse patsientide hooletusse jätmises.
USA hooldekodu töötajaid süüdistatakse patsientide hooletusse jätmises. Foto: Caro / Rupert Oberhäuser / Caro / Rupert Oberhäuser / Scanpix

Ameerika Ühendriikides Ohio osariigis süüdistatakse vanurite hooldekodu töötajaid elanike hooletusse jätmises, mille tulemusena mädanes üks patsientidest surnuks.

Peaprokurör Dave Yost ütles, et süüdistus on esitatud kokku seitsmele inimesele, kes töötasid 2017. aastal hooldekodus Whetstone Gardens and Care Center. Neile on esitatud kokku 34 süüdistust, mille hulgas on patsiendi hooletusse jätmine ja tema surma põhjustamine.

Yosti sõnul mädanes üks patsient hooldekodu töötajate hooletuse tõttu surnuks, veel ühele patsiendile sai osaks füüsiline kannatus, sest töötajad võltsisid meditsiinidokumente ja allkirju.

Väidetavalt avastati 2017. aasta veebruaris ühe patsiendi kehal haavandid, mis põhjustasid kudede kärbumise. Hooldekodu töötajad viivitasid mehe haiglasse toimetamisega ja kui nad seda viimaks tegid, suri ta seal septilise šoki tagajärjel.  

«See on kohutav kõigi jaoks, kes on pannud oma usalduse hoolekandeasutusse ja andnud oma armastatud inimesed nende hoolde,» ütles Yost.

Hooldekodu esindaja süüdistustega ei nõustu. «See on alati tragöödia, kui patsient sureb. Oleme siiski kindlad, et selle mehe traagiline surm ei ole meie hoolekandeasutuse töötajate süü.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles