Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mueller tahab Manafortile kuni 24-aastast vangistust

Paul Manafort. FOTO: Jonathan Ernst / Reuters/Scanpix

USA eriprökurör Robert Mueller tahab, et president Donald Trumi endine kampaaniajuht kuni 24 aastaks vangi läheks, vahendab Guardian. 

Muelleri meeskond esitas kohtusse avalduse, milles nõutakse Manafortile235-292 kuu, ehk 19- 24,5 aasta pikkust vangistust tõsiste, nahaalsete ja pika aja jooksul toime pandid finantskuritegude eest.

69-aastane Manafort võib lisaks silmitsi seista rahatrahvidega, mis ulatuvad enam kui 50 miljoni dollarini. Tema üle hakkab kohut mõistma föderaalkohtunik TS Ellis.

«Manafort tegutses enam kui kümme aastat justkui seadused ei kehtiks tema jaoks,» seisis Muelleri meeskonna süüdistuses. «Ta jättis föderaalvalitsuse ja hulga teisi institutsioone ilma miljonitest dollaritest.»

Nad lisasid, et tema karistus peaks kajastama tema kuritegude tõsidust.

Muelleri juurdlus sai alguse 2017. aasta mais peatselt pärast seda, kui president Donald Trump oli vallandanud FBI juhi James Comey.

Juurdluse käigus on esitatud süüdistused 34 inimesele, kuid Muelleri meeskond ei ole esitanud otsesüüdistusi Trumpi kampaaniameeskonna ja Venemaa kokkumängu kohta.

Tagasi üles
Back