Ušakovs pöördus politseisse 2018. aasta märtsis ilmunud loo tõttu, mis näitas, et Riia meer kasutas vähemalt kaheksat miljonit eurot maksumaksja raha oma kuvandi edendamiseks. Muuseas hõlmas see meedia vaigistamist linnavolikogule eraldatud kopsakate reklaamilepingute abiga.
Samuti palgati Ušakovsi erakonna Koosmeel noorliikmeid partei ja linnapea kuvandi propageerimiseks ning suunati suurel hulgal raha sotsiaalmeediakampaaniatesse.
Gobzems aga kurtis, et Re:Baltica näitas teda seotuses ettevõtja Ainārs Šlesersiga, keda tunti varem Läti poliitika oligarhina. Valimiskampaania ajal meediat rünnanud Gobzems süüdistas väljaannet laimu levitamises ning välisjõuna Läti valimistesse sekkumises.
Hiljem ei olnud politseil aga võimalik Gobzemsiga täiendavate küsimuste esitamise jaoks ühendust saada, teatasid politseiallikad sel kuul Re:Balticale. Politsei keeldus möödunud aasta novembris uurimust alustamast ning Gobzems ei esitanud täiendavaid apellatsioone. Väljaanne ootab aga endiselt lõplikku otsust.
Ka Ušakovsi süüdistused lükati tagasi, kuid tema kaebas 2018. aasta novembris asja edasi. Paraku lükati tema apellatsioon tagasi ning eelmisel nädalal teatasid prokurörid Re:Balticale lõplikust otsusest.
Prokuratuur märkis vastuseks Ušakovsi süüdistusele, et avaliku elu tegelasena peab Ušakovs olema valmis taluma suuremat kriitikat ning ajakirjanikud tegid oma tööd avalikust huvist lähtuvalt ega keskendunud talle eraisikuna, vaid arengutele linnavalitsuses.
Prokuratuur lisas, et pole mingit põhjust arvata, et ajakirjanikud on teadlikult valeinfot levitanud, samuti ei esitanud nad oma väiteid solvaval viisil. Prokurör Kristaps Bresis tuletas Ušakovsile meelde, et meer saab kaitsta oma au tsiviiltasandil.