Trump vahetab välja asejustiitsministri

Jeffrey Rosen.

FOTO: Handout / Reuters / Scanpix

USA president Donald Trump ütles eile, et esitab asejustiitsministriks transpordiministri asetäitja Jeffrey Roseni, kes vahetab ametikohal välja Rod Rosensteini. 

Oma praegusel ametikohal tegeleb Rosen transpordiministeeriumi igapäevase asjaajamisega ja vastutab ministeeriumi turvalisus- ja tehnoloogiaprioriteetide elluviimise eest. 

Aastatel 2003-2006 töötas ta transpordiministeeriumi peajuristina ja aastatel 2006-2009 vabariiklasest presidendi George W. Bushi Valges Majas haldus- ja eelarveameti peajuristi ja poliitikanõunikuna. 

«Tema aastatepikkused kogemused õiguse ja juhtimise alal teevad temast suurepärase valiku asejustiitsminister Rod Rosensteinilt ameti üle võtmiseks. Rosenstein on teeninud justiitsministeeriumi palju aastaid silmapaistvalt ja pühendunult,» ütles justiitsminister William Barr avalduses. 

USA meedia kirjutas jaanuari algul, et Rosenstein plaanib pärast uue justiitsministri ametisse astumist tagasi astuda. 

Ühendriikide senat kinnitas Barr justiitsministriks 15. veebruaril. Eelmise justiitsministri Jeff Sessionsi vallandas Trump novembris. 

Rosenstein sai tuntuks 2017. aasta mais, kui ta määras eriprokurör Robert Muelleri uurima Trumpi valimiskampaania ja Moskva kokkumängu kaheksa päeva pärast seda, kui president vallandas uurimist peljates välja Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktori James Comey.

Tagasi üles