R, 24.03.2023

USA ei luba pühasõdalasi toetanud naisel koju naasta

BNS
USA ei luba pühasõdalasi toetanud naisel koju naasta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
A picture taken on February 25, 2017 shows a general view of the tents housing displaced Iraqi refugees who have recently fled from Mosul in a camp in al-Hol, located some 14 kilometers from the Iraqi border in Syria’s northeastern Hassakeh province. / AFP PHOTO / DELIL SOULEIMAN
A picture taken on February 25, 2017 shows a general view of the tents housing displaced Iraqi refugees who have recently fled from Mosul in a camp in al-Hol, located some 14 kilometers from the Iraqi border in Syria’s northeastern Hassakeh province. / AFP PHOTO / DELIL SOULEIMAN Foto: DELIL SOULEIMAN / AFP

USA võimud teatasid, et ei luba Süüriasse teismelisena pühasõdalasi toetama läinud Hoda Muthanal Ühendriikidesse naasta.

Alabama osariigis sündinud 24-aastane neiu on avaldanud soovi kodumaale naasta.

«Hoda Muthana ei ole USA kodanik ja teda ei lubata Ühendriikidesse,» kinnitas välisminister Mike Pompeo vastavasisulises avalduses. «Tal puudub igasugune õiguslik alus: tal ei kehti USA pass, ei ole õigust passile ega ka viisale, et reisida Ameerika Ühendriikidesse,» lisas Pompeo.

Pildil on Hoda Muthana.
Pildil on Hoda Muthana. Foto: / AP

Muthana lahkust kodust Hooveris, et liituda 2014. aastal ISIS-ega. Ta väidab, et põgenes ISISest ja nüüd on ta al-Hawl põgenikelaagris. Hinnanguliselt on Muthana ainukene ameeriklanna 1500 välisriigi naise ja lapse seas põgenikelaagris. Al-Hawli põgenikelaagris on umbes 39 000 inimest. 

Ta väidab, et sügavalt kahetseb liitumist ISIS-ega viie aasta eest. 

Märksõnad
Tagasi üles