Kataloonias avaldasid meelt kümned tuhanded inimesed

Meeleavaldajad Barcelonas.

FOTO: Manu Fernandez / AP

Kataloonia pealinnas Barcelonas kogunes neljapäeva õhtul tänavatele umbes 40 000 meeleavaldajat, teatas politsei.

Varem oli ülikooliväljakul toimunud umbes tuhande osavõtjaga rahvakogunemine.

Politsei andmetel puhkes ka kähmlus, milles sai viga 37 inimest, kelle seas kuus politseiametnikku.

Separatistlikud aktivistid blokeerisid Kataloonias separatistide kohtuprotsessi vastu korraldatava tervet Hispaania autonoomset piirkonda hõlmava streigi eel autoteed.

Kataloonia liiklusametkond teatas, et liiklus on blokeeritud umbes 20 teel, nende seas Hispaania ja Prantsusmaa vahelisel A7 kiirteel ja Hispaania pealinna Madridi Barcelonaga ühendaval A2 kiirteel, samuti aga peamistes Barcelona sisenemispunktides.

Aktivistid peatasid ka rongiliikluse, hõivates kahe rongiliini rööpad, teatas Hispaania raudteevõrgu operaatorfirma. 

Ööpäevase streigi korraldas iseseisvusmeelne ametiühing Intersindical CSC, et avaldada meelt möödunud nädalal Madridis alanud 12 separatistide juhi kohtuprotsessi vastu.

Ametiühingut toetavad separatistide erakonnad ja liidud, kuid mitte ülejäänud piirkonna suured ametiühingud. Kataloonia tööandjate liit kritiseeris streiki kui poliitiliselt motiveeritut.

Regionaalvalitsus avaldas streigile toetust ja tühistas kõik neljapäevale kavandatud ametlikud üritused.

Separatistide juhtide kohtuprotsess algas 12 veebruaril ja neid süüdistatakse mässus Hispaania riigi vastu ja kohtulikust keelust hoolimata iseseisvusreferendumi läbiviimises 2017. aasta oktoobris.

Kaitsealuste seas ei ole Belgiasse pagenud Kataloonia ekspresidenti Carles Puigdemonti, sest Hispaania ei mõista kohut tagaselja, kuid kohtupingis on tema kunagine asetäitja Oriol Junqueras. 

Tagasi üles
Back