Galerii: Colombia-Venezuela piiril algas humanitaarabikontsert

Tuhanded Venezuela lippe lehvitavad inimesed kogunesid Colombiasse Venezuela piiri lähedale rahvusvahelisele heategevuskontserdile avaldama toetust humanitaarabi Venezuelasse saatmisele, mille president Nicolás Maduro on keelanud. 

«Me peame ummikseisu lõpetama, lõpetama humanitaarkriisi,» ütles ürituse korraldanud Briti ettevõtja Richard Branson rahvale enne Venezuela laulja José Luis Rodrígueze lavaletulekut.

Paljud osalejad hõikasid Colombia piirilinna Cúcuta lähistel aset leidval kontserdil loosungeid «vabadus» ja «valitsus kukub» samal ajal, kui eemal oli näha Venezuela poolel barrikadeeritud piiripunkti.

«Võrratu on näha tuhandeid kontserdile tulemas,» ütles Branson. «Sellest kujuneb maagiline päev,» lausus ta ja lisas, et tahab «ehitada lootuse silla» Venezuela rahva jaoks.

Venezuela laulja Carlos Baute, kes on üks 30 kontserdil osalevast artistist, osaleb enda sõnul üritusel «humanitaarkanali avamiseks,» et abi Venezuelasse jõuaks. «Homme oleme me vabad,» lausus Baute.

Teiste üles astuvate artistide seas on Carlos Vives ja Juanes Kolombiast, Juan Luis Guerra Dominikaani Vabariigist ja Luis Fonsi Puerto Ricost.

Lõputseremoonial osalevad ka Colombia president Iván Duque, Tšiili president Sebastián Piñera ja Paraguay president Mario Abdo.

Venezuela pool piiri Ureña linnas oli kontrastina rahvamassile Cúcutas kõik vaikne. Maduro on teatanud Ureñas rivaalitseva «Käed eemale Venezuelast» teemalise kontserdi korraldamisest.

Laupäeval, mil möödub kuu aega päevast, kui opositsioonijuht Juan Guaidó end Venezuela ajutiseks presidendiks kuulutas, on oodata vastasseisu kümnete tuhandete opositsioonijuhi toetajate ja Madurole lojaalse sõjaväe vahel, mis on lubanud humanitaarabi riikitoimetamise tõkestada.

Tagasi üles