Prantsuse poiss viis leetrid aastaid haigusevabana püsinud Costa Ricasse

Enim usuvad vaktsineerimise kasulikkusse Rwanda elanikud, kuna näevad päriselt, mis lähedastega juhtub, kui haiguspuhang tekib, aga kaitsepookimine on tegemata.

FOTO: Owen Humphreys / PA Wire / PA Images / Scanpix

Vaktsineerimata viieaastane Prantsuse turist viis perega puhkusel olles reisisihtkohta kaasa leetrid – Kesk-Ameerika riik oli enne tema saabumist olnud viis aastat leetritest vaba.

Viieaastane poiss ja tema vanemad saabusid Costa Rica tervishoiuministeeriumi teatel riiki 18. veebruaril. Laps on pandud haiglasse karantiini ning Costa Rica võimud otsivad inimesi, kes võisid Prantsuse perekonnaga kontaktis olla.

Costa Rica, kus viimati tuvastati leetrid 2014. aastal, on ühtlasi palunud Prantsuse võimudel selgitada välja, kas keegi võis lapselt nakkuse saada juba kodumaal.

Õhu kaudu leviv äärmiselt nakkuslik viirushaigus võib äärmuslikematel puhkudel olla surmav. Leetrite sümptomiteks on muuhulgas lööve ja kõrge palavik.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) hinnangul on hoidnud leetrite vaktsiin aastatel 2000–2017 maailmas ära 21,1 miljonit surma. Hoolimata vaktsiini mõjususest kahtlevad osad inimesed selle vajalikkuses ning väidavad, et see võib kahjustada leetrite vastu vaktsineeritavaid lapsi.

Euroopas on viimasel ajal leetritesse nakatumine oluliselt sagenenud. WHO andmeil oli 2018. aasta esimeses pooles rohkem leetrite juhtumeid kui eelnenud viiel aastal kokku.

Tagasi üles
Back