P, 26.03.2023

Püüton lendas naise kingas Austraaliast Šotimaale

Püüton lendas naise kingas Austraaliast Šotimaale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Püüton.
Püüton. Foto: PICHI CHUANG / REUTERS / SCANPIX

Austraaliast puhkuselt tagasi koju jõudnud Šotimaa naine avastas kohvrit lahti pakkides ühest oma kingast temaga 15 000 kilomeetri pikkuse lennureisi kaasa teinud püütoni.

Tilluke madu oli keras Queenslandist naasnud Moira Boxalli tennises. Reis ajal oli see ka vahetanud nahka.

Mitte mürgiseks laiguliseks püütoniks osutunud roomaja pidas vapralt vastu kogu reisi Mackayst Glasgow’sse, vahendas Austraalia ABC News.

Boxalli väimees Paul Airlie rääkis kanalile, et kui naine oma kohvri avas ja nägi madu, oletas ta esmalt, et tegu on mänguasjaga, mis oli sinna pandud tema kulul nalja heitmiseks. Samas rääkis mees, kuidas ta kogu Boxalli külaskäigu ajal Queenslandis oli püüdnud naise rahustamiseks rõhutada, et maod pole piirkonnas üldse nii tavalised kui arvatakse.

Pärast pisikese püütoni avastamist viis naine tennise kiiresti hoovi ning pani kingakarbi sellele peale. Seejärel helistas Boxall väimehele, kes omakorda teavitas asjast Šotimaa loomakaitsjaid.

«Ta ütles, et ta ei taha eriti uuesti meile külla tulla. Aga ma arvan, et ta tuleb – ta lihtsalt peab natuke järele mõtlema,» lausus Airlie ABC Newsile.

Pika reisi kaasa teinud madu on praegu Šotimaal karantiinis.

Märksõnad
Tagasi üles