Nigeeria president võitis teise ametiaja

Nigeeria president Muhammadu Buhari 23. veebruaril Katsina osariigis Dauras presidendivalimistel häält andma saabudes.

FOTO: Reuters/ScanPix

Muhammadu Buhari valiti teiseks ametiajaks Nigeeria presidendiks, näitasid teisipäeval ametlikud valimistulemused. 

Muhammadu Buhari valiti teiseks ametiajaks Nigeeria presidendiks, näitasid teisipäeval ametlikud tulemused. 

Kui hääled olid kokku lugemata veel vaid ühes osariigis 36-st, oli Buharil (76) lähima rivaali, endise asepresidendi Atiku Abubakari ees rohkem kui nelja miljoni häälega ületamatu edumaa. 

Presidendi erakonna Kõigi Edumeelsete Kongress (APC) toetajad alustasid pealinnas Abujas võidupidu veel enne Buhari võitjaks kuulutamist. 

Buhari pressiesindaja Garba Shehu postitas Twitterisse foto presidendist televiisorist valimistulemuste teatavakstegemist jälgimas ja lisas foto juurde: "Buhari on võitnud". 

Valimiste võitmiseks peab kandidaat saama häälteenamuse üle riigi ning vähemalt 25-protsendise toetuse kahes kolmandikus 36 osariigist ja Abuja föderaalsel pealinnaalal (FCT).

Esialgsetel ametlikel andmetel kogus Buhari 15 191 847 häält ehk 56 protsenti häältest Abubakari 11 262 978 hääle vastu, mis andis 41 protsenti häälte kogusummast. 

Buhari alistas rivaali 19 osariigis, teiste seas kahes riigi rahvarohkeimas osariigis Lagoses ja Kanos. Abubakar võidutses 17 osariigis ja FCT-s. 

Abubakar ei ole veel lüüasaamist tunnistanud. 

Nigeeria opositsiooniline Rahvademokraatlik Partei (PDP) kutsus varem teisipäeval presidendivalimistel antud häälte lugemist pettusele viidates edasi lükkama. 

Nigeerias korraldati laupäeval algselt 16. veebruaril toimuma pidanud presidendi- ja parlamendivalimised, mida on varjutanud pettusesüüdistused.

Buhari on Aafrika suurima rahvaarvuga riigi president alates 2015. aastast. 

Laupäeval peetud valimisi varjutas 53 inimelu nõudnud vägivald.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles