T, 26.09.2023

Pakistan laseb India piloodi homme vabaks

Facebook
Comments
Vangi langenud India õhuväelane Abhi Nandan.
Vangi langenud India õhuväelane Abhi Nandan. Foto: ISPR HANDOUT / EPA / Scanpix

Pakistan vabastab kinnivõetud India õhujõudude piloodi homme rahužestina Delhi suunas, ütles peaminister Imran Khan täna parlamendis. 

Imran Khan.
Imran Khan. Foto: Jon Gambrell / AP / Scanpix

«Vabastame India piloodi homme rahužestina,» ütles Khan parlamendi kahe koja ühisistungil. 

Pakistani teatel tulistasid nad eile alla kaks India hävitajat ja võtsid vangi ühe piloodi. 

India kinnitas ühe lennuki kaotust ja ütles, et tema ise lasi vaidlusaluse Kashmiri kohal alla ühe Pakistani hävituslennuki. India ja Pakistani pinged on viimastel päevadel kasvanud üle sõjaliseks vastasseisuks ja viinud kaks tuumariiki konflikti veerele.

Kriisi süvenemisest annab märku asjaolu, et Pakistan sulges oma õhuruumi, India pani kinni kuus lennujaama ja sulges tsiviillendudeks ulatusliku ala õhuruumist New Delhist põhjas.

India ja Pakistani pingete ohtliku eskaleerumise taga on 14. veebruari enesetapurünnak India Kashmiris, milles sai surma 40 India sõjaväelast. Rünnaku võttis omaks äärmusrühmitus Jaish-e-Mohammed (JeM), kelle toetamises India süüdistab Pakistani.

Teisipäeval korraldasid India õhujõud õhurünnakuid Pakistanis territooriumil õhurünnakuid JeMi laagrile, mis märkis esimest korda pärast 1971. aastat, kui India on Pakistanis õhurünnakuid korraldanud. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles