ÜRO tunnustas julget diplomaatiat USA ja Põhja-Korea tippkohtumisel

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: KCNA / REUTERS

ÜRO peasekretär Antonio Guterres tunnustas neljapäeval "julget diplomaatiat" USA ja Põhja-Korea tippkohtumisel, kuigi kokkulepet ei saavutatud.

Guterres väljendas ühtlasi lootust, et taolised kõnelused jätkuvad.

"Guterres hindab jõupingutusi nendel kõnelustel hoolimata tulemustest. Julge diplomaatia on loonud aluse edasiliikumiseks püsiva rahu ja Korea poolsaare tuumarelvavabaks muutmise suunas. Me väga loodame, et kõnelused jätkuvad ka edaspidi sellel suunal, " ütles ÜRO eestkõneleja Stephane Dujarric.

Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA kirjutas reedel, et Põhja-Korea liider Kim Jong-un ja USA president Donald Trump leppisid kokku "produktiivsete kõneluste" jätkamises Korea poolsaare tuumarelvavabaks muutmise osas ja kahe riigi suhete edasisel parandamisel.

Põhja-Korea välisminister ütles ööl vastu reedet, et Pyongyang tegi Kim Jong-uni tippkohtumisel USA presidendi Donald Trumpiga realistliku ettepaneku, vahendas uudisteagentuur Yonhap. 

Äärmiselt ebaharilikus hilisõhtuses avalduses Põhja-Korea delegatsiooni hotellist Hanois märkis minister Ri Yong-ho, et Pyongyang taotles üksnes osalist sanktsioonide leevendust, märkis Lõuna-Korea agentuur.

Ri lisas, et Põhja-Korea oleks vastutasuks sulgenud Yongbyoni tuumajaama. 

Trump kinnitas varem, et Kim oli taotlenud kõigi sanktsioonide tühistamist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles