K, 7.06.2023

Pildid ja video: Põhja-Korea liider alustas rongisõitu kodumaale

Facebook Twitter
Comments

Põhja-Korea liider Kim Jong-un alustas täna rongiga Vietnamist teed Hiina poole, et pärast kohtumist USA presidendi Donald Trumpiga kodumaale naasta.

Kim läks rongi peale Vietnami põhjaosast Dong Dangist, teatas AFP reporter sündmuspaigalt. Teekond läbi Hiina Põhja-Korea pealinna Pyongyangi on ligikaudu 4000 kilomeetrit pikk.

Enne kodumaale naasmist avaldas Kim austust Vietnami revolutsionäärile ja poliitikule Ho Chi Minhile, asetades pärja tema mausoleumi juurde. Veel teinegi pärg asetati sõjamemoriaali jalamile.

Uudisteagentuuri KCNA andmetel külastab Kim kodumaal alati tähtpäevade puhul oma eelkäijate - isa Kim Jong-ili ja vanaisa Kim Il-sungi memoriaali Pyongyangis. Ei ole aga teada, et ta oleks mõnele välisriigi liidrile sama moel austust avaldanud.

Kimi vanaisa oli Ho Chi Minhi hea sõber ning varustas teda Vietnami sõjas hävituslendurite ja psühholoogilise sõja spetsilistidega.

Pärast pärgade asetamist sõitis Kim autoga Dong Dangi raudteejaama ja lehvitas rõõmsalt talle head teed soovima tulnud inimestele.

Kimi külaskäik Vietnami, mille eesmärgiks oli kohtumine Trumpiga, oli esimene Põhja-Korea liidri visiit alates 1964. aastast, mil Kim Il-sung samuti rongiga Kagu-Aasia riiki saabus.

Pärast kohtumise ootamatut lõppu lendas Trump tagasi Washingtoni, Kim aga jäi Vietnamisse ja kohtus president Nguyen Phu Trongiga. Ekspertide sõnul võitis Kim tippkohtumisest rohkem kui Trump, sest talle sai osaks rahvusvaheline tähelepanu. 

«Kim, seistes õlg-õla kõrval Trumpiga tippkohtumisel, mida vaatas suur osa maailmast, pakub talle kindla võidu: tal on võimalik end näidata oma rahvale ja toetajatele kui karismaatilist liidrit, kes juhib tuumaarsenaliga riiki, mitte kui põlatud inimest, kes näljutab oma inimesi selle nimel, et valmistada relvasid ja rakette,» kirjutas uudisteagentuur AP.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles