Video: Saksa õpilased tegid kliimamuutuse vastu protestimiseks koolist poppi

Tuhanded õpilased tulid eile Hamburgi tänavatele, et võtta osa ülemaailmsest protestist, millega nõutakse valitsustelt tegusid maakera soojenemise pidurdamiseks.

Meeleavaldust Põhja-Saksa sadamalinnas juhtis Rootsi koolitüdruk Greta Thunberg, kes õpilaste kliimaprotestid algatas.

Kuueteistaastane Rootsi tüdruk esines jaanuaris Davosi majandusfoorumil ning ütles äri- ja valitsusjuhtidele: «Ma tahan, et satuksite paanikasse. Ma tahan, et te tunneksite hirmu nagu mina iga päev.»

16-aastane rootslanna Greta Thunberg innustab kliimamuutuse vastastele protestidele koolinoori kogu maailmas.

FOTO: Daniel Dohlus / ZUMA Press

Hamburgis kandsid õpilased merevee taseme tõusule osutavaid plakateid nagu «Marsi nüüd, või pead hiljem ujuma», aga ka «Kliima muutub, miks meie ei muutu?» ja «Aitab ettekäänetest, on aeg maailm päästa».

Thunberg kannustas Saksa õpilasi vihaseks jääma ja võitlust jätkama. «Jah, me oleme vihased. Oleme vihased, sest vanemad põlvkonnad jätkavad meie tuleviku varastamist,» ütles neiu Hamburgi meeleavaldajatele.

Tema sõnul on poliitikud ja võimul olevad inimesed pääsenud juba liiga kaua kliimakriisi vastu midagi ette võtmata. «Aga me hoolitseme selle eest, et nad enam ei pääseks. Jätkame koolistreike, kuni nad teevad midagi,» sõnas neiu. 

Thunbergi lühikest kõnet tervitati marulise aplausiga.

«Jah, me oleme vihased. Oleme vihased, sest vanemad põlvkonnad jätkavad meie tuleviku varastamist.»

1

Politsei hinnangul oli Hamburgi tänavatel 4000 protestijat.

Thunberg saavutas ülemaailmse tähelepanu kõnega detsembris Poolas ÜRO kliimakonverentsil, kuid ta oli juba augustist saadik igal reedel Stockholmis parlamendihoone ees seisnud ja nõudnud, et valitsus astuks tegelikult kliimamuutusega võitlusse.

Viimase poole aasta jooksul on kümned tuhanded kooliõpilased Sydneys, Brüsselis, Berliinis, Haagis, Londonis ja teistes linnades tema eeskujul reedeti tänavatele tulnud ja valitsustelt maakera soojenemise pidurdamiseks tegusid nõudnud.

Hamburgi tänavatel meelt avaldanud noorte loosung oli: «Marsi nüüd, või pead hiljem ujuma».

FOTO: Jannis Grosse/Revomage Pictures / www.imago-images.de / Scapix

Tagasi üles
Back