USA ja Lõuna-Korea lõpetavad iga-aastased suurõppused

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lõuna-Korea sõjaväelased õppusel Yeoncheonis.
Lõuna-Korea sõjaväelased õppusel Yeoncheonis. Foto: Ahn Young-Joon / AP

USA ja Lõuna-Korea lõpetavad iga-aastased kevadised võtmetähtsusega suurõppused, kinnitasid pühapäeval võimuesindajad juba varem levinud kuuldusi.

Lõuna-Korea kaitseministeeriumi teadandes edastati, et kaitseminister Jeong Kyeong-doo ja USA kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahan pidasid laupäeval maha telefonivestluse, milles suurõppuste lõpetamise kava heaks kiideti.

Lõuna-Korea ja USA jätkavad väiksemaid manöövreid ja ühistreeninguid, et tagada sõjaline valmisolek.

Varem oli sama info levinud mõlema riigi meedias anonüümsetele allikatele toetudes.

Sama oli tundmatuks jääda soovinud USA ametiisik kinnitanud reedel uudisteagentuurile AFP.

Anonüümsust palunud ametnik rääkis sellest vahetult pärast Hanois lõppenud USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni teist tippkohtumist, mis lõppes ametliku leppeta, kuid lubadusega kõnelusi jätkata.

NBC News teatas USA kaitseametnikele viidates esimesena, et tavaliselt kevadel aset leidvad õppused Foal Eagle lõpetatakse.

Foal Eagle'i näol on tegemist kahe liitlase suurimate regulaarsete ühisõppustega, vihastades alati Pyongyangi, mis on nimetanud neid invasiooni ettevalmistamiseks. Varem on sellesse kaasatud 20 000 Lõuna-Korea ja umbes 30 000 Ühendriikide sõdurit.

See kattub õppustega Key Resolve.

Sestsaadik, kui Trump ja Kim pidasid mullu Singapuris esimese tippkohtumise, on Washington ja Soul ära jätnud mitmeid ühiseid sõjaväemanöövreid ning USA pommitajad ei lenda enam Lõuna-Korea kohal. 

Trump on korduvalt kurtnud, et õppused on liiga kulukad. 

NBC märkis, et iga-aastaseid suurõppusi asendavad väiksemad "missioonispetsiifilised" harjutused. 

Vabariiklasest president on siiski välistanud Lõuna-Koreas viibiva 28 500-liikmelise USA väekontingendi kärpimise.

Iga säärast katset tabaks tugev vastuseis USA kongressi ja Jaapani poolt, mille konservatiivne valitsus on Põhja-Korea kavatsuste suhtes äärmiselt umbusklik. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles