Euroopa Parlament otsustas kellakeeramise lõpetamise edasi lükata

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kellakeeramine jätkub vähemalt 2021. aastani.
Kellakeeramine jätkub vähemalt 2021. aastani. Foto: FRIEDEMANN VOGEL / EPA / Scanpix

Euroopa Parlament otsustas eilsel hääletusel lükata kellakeeramise lõpetamise edasi aastasse 2021.

Mullu aasta lõpus teatas Euroopa Liidu tollane eesistuja Austria, et valmistatakse ette dokumenti, millega tehakse ettepanek kellakeeramise lõpetamise edasilükkamiseks 2021. aastani.

Eile nimetatud dokumendi üle toimunud hääletusel otsustati kellakeeramine kahe aasta võrra edasi lükata. Selle kohaselt keeratakse Euroopas viimast korda kella 2021. aasta oktoobrikuu viimasel pühapäeval.

Liikmesriikidel säilib õigus valida, kas nad jäävad püsivalt talve- või suveaega. Euroopa Parlamendi transpordikomitee saadikud soovivad, et liikmesriigid arutasid valikut hoolikalt naaberriikidega, et vältida probleeme transpordivaldkonnas ja kaubavahetuses.

Suurem osa riike pole seni veel otsustanud, kas loobuda suveajast või talveajast, kuid Euroopa Liidus tehtud küsitluse kohaselt toetab valdav osa inimesi kellakeeramise lõpetamist. Küsitlusele vastas 4,6 miljonit inimest.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas eelmise aasta augustis, et komisjon esitab liikmesriikidele soovituse kaotada kellakeeramine ja minna üle alalisele suveajale. Esilagu räägiti võimalusest lõpetada kellakeeramine juba käesoleval aastal.

Ettepanekut toetas suurem osa Euroopa Parlamendi transpordi- ja turismikomitee saadikutest, kuid mitu riiki, sealhulgas Portugal, Kreeka ja Holland soovisid kellakeeramise jätkamist või rohkemat infot selle kohta, miks muudatust kavandatakse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles