Süürias tabati Norra kodanikust Islamiriigi värbaja

Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) sõdur Baghouzi lähistel.

FOTO: RODI SAID / REUTERS

Süürias tabati Norra kodakondsusega mees, kes tegeles Norras ja Rootsis aastaid inimeste värbamisega sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) ridadesse.

Mõnedel andmetel on 22-aastasel mehel ka Rootsi kodakondsus.

"Ükski teine rootslane pole tegutsenud nii innukalt pühasõdalaste heaks, kui tema," ütles Rootsi terrorismiuurija Magnus Ranstorp.

Islamist värbas vabatahtlike alguses Göteborgis ja hiljem jätkas sama tegevust Süüria kaudu. Ühtlasi kahtlustatakse meest üleskutsetes korraldada Rootsis terrorirünnakuid.

"Mees on Islamiriigis tegev olnud juba kaua. Ta reisis 2014. aastal Süüriasse ning on esinenud aktiivselt ja väga nähtavalt Islamiriigi propagandakanalites," lisas Ranstorp.

Kurdiväed võtsid terroristi kinni esmaspäeval Islamiriigi viimase tugipunkti Baghouzi lähedal. Mehe abikaasa sai surma aastavahetusel. Paaril on kokku seitse last.

Norra julgeolekupolitsei kinnitas rahvusringhäälingu telekanalile SVT, et on alustanud mehe suhtes uurimist terroriorganisatsiooni kuulumisega seoses.

"Mees on Norra kodanik, kelle suhtes on välja antud rahvusvaheline vahistamismäärus. Ta on osalenud aktiivselt terroriorganisatsiooni tegevuses," ütles julgeolekupolitsei eestkõneleja Trond Hugubakken ajalehel VG.

Tagasi üles
Back