USA ametnikud konfiskeerisid lennureisijalt granaadiheitja

Jeemeni mässulistele lojaalne võitleja hoidmas granaadiheitjat RPG.

FOTO: KHALED ABDULLAH / REUTERS/ Scanpix

USA transporditurvalisuse agentuur (TSA) konfiskeeris Pennsylvania osariigis asuvas lennujaamas ühelt reisijalt granaadiheitja.

Osadeks lahti monteeritud granaadiheitja RPG leiti Lehigh Valley rahvusvahelises lennujaamas ühe reisija äraantud pagasist, teatas TSA pressiesindaja Twitteris. Välja saadetud pressiteatest selgus, et granaadiheitja kuulus ühele Florida osariigist pärit mehele, kuid relv käivitas turvaprotseduuride käigus erinevad häiresüsteemid ja see kõrvaldati pagasi hulgast.

Kokku pannes selgus, et RPG nägi küll ehtne välja, aga ei olnud õnneks siiski toimiv. Samuti polnud ehtne relvaga kaasas olnud granaat.  

Florida osariigi St Augustine' linnast pärit mees peeti kinni ning tal tuli politseile aru anda. Mees olla väidetavalt uskunud, et ta võib granaadiheitjat ja mängugranaati pagasis vedada. TSA kordas aga pressiteates veel üle, et relvi ega relvadele sarnanevaid esemeid ei tohi panna ka äraantava pagasi hulka. TSA reeglite järgi võib selline tegevus kaasa tuua kuni 13 000 USA dollari suuruse trahvi.

Sel korral sai lugu aga õnneliku lõpu. Granaadiheitjat transportida soovinud mees jõudis viivitusest hoolimata siiski oma lennule. 

Tagasi üles