K, 8.02.2023

Norras süüdati rassismis süüdistatud justiitsministri auto

Norras süüdati rassismis süüdistatud justiitsministri auto
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Norra justiitsministrit Tor Mikkel Warat on viimastel kuudel korduvalt ähvardatud ja rünnatud.
Norra justiitsministrit Tor Mikkel Warat on viimastel kuudel korduvalt ähvardatud ja rünnatud. Foto: NTB SCANPIX / REUTERS / SCANPIX

Norras süüdati põlema justiitsminister Tor Mikkel Wara'i auto. Tegemist on viimaste kuude jooksul mitmenda rünnakuga ministri vastu, keda on süüdistatud rassistlikes vaadetes.

Auto süüdati nädalavahetusel põlema justiitsministri kodu ees Norra pealinnas Oslos, teatas kohaliku politsei esindaja Magne Olsvoll uudisteportaalile VG. 

Tuli suudeti kiiresti kustutada, aga politsei jättis patrulli ministri koduümbrust valvama, sest tegemist pole esimese ministrit puudutava rünnakuga.

Justiitsministrile on korduvalt tehtud ähvardusi ja tema kodu on sattunud vandaalide ohvriks. Jaanuaris sai ta ähvarduskirja ja tema koduväravas seisnud prügikast süüdati põlema. Tema koduseinale kirjutati sõna «rassist» ja selle juurde joonistati haakrist. Veebruaris avastati ministri auto alt kergestisüttivat vedelikku.

Ministri kodumaja sein pärast vandaalide ohvriks langemist.
Ministri kodumaja sein pärast vandaalide ohvriks langemist. Foto: twitter

Politsei alustas juurdlust juba pärast esimesi ähvardusi ning auto süütamist uuritakse sama juurdluse käigus, sest politseil on alust sündmusi omavahel seostada.

«Temaga on seotud mitmeid vahejuhtumeid, seega on loomulik, et seostame neid omavahel. Uurimine käib, aga seni on vara midagi konkreetset öelda,» ütles politsei pressiesindaja.

Parlamendisaadik Knut Arild Hareide mõistis rünnaku hukka. «See pole lihtsalt rünnak ministri ja teme pere vastu, vaid avatud ühiskonna vastu,» sõnas Hareide. 

Norra justiitsminister Tor Mikkel Wara (vasakul) oma Taani kolleegi Inger Stojbergiga.
Norra justiitsminister Tor Mikkel Wara (vasakul) oma Taani kolleegi Inger Stojbergiga. Foto: EMMANUEL DUNAND / AFP / Scanpix
Märksõnad
Tagasi üles