USA pani 2000 migranti nakkushaiguste tõttu karantiini

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Dokumenteerimata migrantide kinnipidamiskeskus Bowling Greenis Virginia osariigis.
Dokumenteerimata migrantide kinnipidamiskeskus Bowling Greenis Virginia osariigis. Foto: Saul Loeb / AFP / Scanpix

Üle 2000 inimese on pandud Ameerika Ühendriikides migrantide kinnipidamiskeskustes karantiini seoses mumpsi ja muude nakkushaiguste puhangutega.

7. märtsi seisuga on kokku 2287 kinnipeetavat pandud karantiini seoses nakkushaigust kandva migrandiga kokku puutumisega, teatas USA immigratsiooni- ja tolliameti kõneisik Brendan Raedy.

Raedy ei kommenteerinud, kui paljud neist kinnipeetavatest olid tegelikult haigustesse nakatunud.

«Kui kinnipeetav paigutatakse meie mõistes «kohorti», siis tähendab see, et nad on puutunud kokku kellegiga, kellel on diagnoositud mumps, kellel võivad olla mumpsi tundemärgid või kellel võib tervishoiuoskonna sõnul mumps olla,» lausus Raedy.

Kõneisiku sõnul rakendub haiguskahtlusega isikutele 25 päevane liikumispiirang.

Üks kinnipeetav, 19-aastane Christian Mejia, kirjeldas Reutersile, kuidas ta lootis pärast advokaadi leidmist asüüliprotsessiga edasi liikuda ja Pine Prairie kinnipidamiskeskusest vabaneda.

Siis aga puhkes jaanuaris keskuses mumpsipuhang, mis sundis sadu kinnipeetavaid nädalateks luku taha jääma.

«Isegi kui on vaid üks haige inimene, peavad selle tõttu kõik kannatama,» lausus Meija.

Liikumiskeelu ajal aga Meija kohtuprotsess jätkus ning kuna tema advokaati kinnipidamiskeskusesse ei lubatud, otsustas kohtunik 12. veebruaril, et Meija tuleb tagasi Hondurasesse deporteerida.

Raedy sõnul on viimase 12 kuu jooksul teatatud nakkushaiguste puhangutest 51 kinnipidamiskeskuses.

Tagasi üles