Brasiilia koolitulistamine nõudis vähemalt kaheksa inimelu

Kagu-Brasiilias asuvas Suzano linnas avasid kaks teismelist Raul Brazili koolis tule. Surma sai vähemalt viis õpilast ja üks koolitöötaja. Mõlemad kurjategijad sooritasid pärast rünnakut enesetapu.

Tulistamine leidis aset vahetunni ajal kohaliku aja järgi kell 9.30 hommikul (Eesti aeg 14.30). Lisaks hukkunutele on praeguste andmete kohaselt teateid 17 vigastatust.  

Tulistamine toimus São Paulo eeslinnas Suzanos. São Paulo osariigi valitsuse teatel sisenesid kooli kaks kapuutsides ja tulirelvadega noort, kes avasid siis tule teiste õpilaste pihta ning sooritasid seejärel enesetapu.

Rünnaku alla sattunud koolimajas õppisid alg- ja põhikoolilapsed. Praeguseks pole ohvrite ega ründajate isikuid veel avalikustatud. Samuti pole politsei teatel selge tulistamise motiiv.

Kuigi Brasiilias on tulistamised küllaltki tavalised, leidis viimane koolitulistamine aset 2011. aastal, mil Rio de Janeiro lähedal tapeti 12 last.

Relvaseadused on Brasiilias väga karmid, aga ebaseaduslikult pole tulirelva omandamine kuigi keeruline. Lisaks lubas Brasiilia vastuoluline president Jair Bolsonaro, et relva omamine saab tulevikus olema lihtsam.

Tagasi üles
Back