New Yorgi prokuratuur esitas Manafortile 16 uut süüdistust

USA presidendi Donald Trumpi endine kampaaniajuht Paul Manafort kohtust lahkumas.

FOTO: Reuters / Scanpix

New Yorgi prokuratuur esitas USA presidendi Donald Trumpi endisele kampaaniajuhile 16 uut süüdistust vähem kui tund pärast seda, kui üks Washingtoni kohtunik pikendas teises kaasuses Paul Manaforti vangistust 43 kuu võrra.

Manhattani ringkonnaprokuröri Cyrus Vance'i esitatud uute süüdistuste seas on ka süüdistus hüpoteegipettuses. Kui Manafort nende alusel süüdi mõistetakse, siis ei saa Trump talle armu anda, sest need on osariigi, mitte föderaaltasandi süüdistused.

«New Yorgis pole väljaspool seadusi mitte keegi,» ütles Vance avalduses.

«Johtuvalt meie poolt 2017. aasta märtsis alustatud uurimisest esitas Manhattani vandemeeste kogu härra Manafortile süüdistused osariigi tasandi kuritegudes, mis tabavad New Yorgi suveräänsete huvide tuuma,» lisas ta.

Manafortile, kellele on juba määratud maksu- ja pangapettuse eest 47 kuud vangistust, määrati kolmapäeval vandenõusüüdistuse alusel veel 43 kuud vangistust. Kaks otsust annavad kokku seitse ja pool aastat vangistust.

«Tegemist ei ole riigivaenlasega number üks. Kuid siin ei ole kindlasti tegemist ka mingi ohvriga. Pole küsimustki selles osas, et süüdistatav poleks teadnud, mida ta on tegemas,» ütles kohtunik Amy Berman Jackson ajalehele Washington Post.

Tagasi üles