Venemaal anti välja Krimmi annektsiooni meenemünt

Venemaal anti välja Krimmi annekteerimise viienda aastapäeva meenemünt.

FOTO: twitter

Venemaal anti välja viierublane meenemünt, millega tähistatakse Krimmi annekteerimise viiendat aastpäeva. 

Venemaaa keskpank andis välja kaks miljonit uut viierublast meenemünti, mille tagaküljel on kujutatud eelmisel aastal valminud palju vastuolu tekitanud Kertši väina ületav sild, mis ühendab Venemaa Krasnodari kraid annekteeritud Krimmi poolsaarega.

19-kilomeetrine sild on Euroopa pikim ja see ehitati hoolimata Ukraina ning lääneriikide vastuseisust. Seda on nähtud kui Venemaa sammu, millega üritatakse Venemaast eemal asuv piirkond endaga tihedamalt siduda ja saavutada kontroll Aasovi mere üle.

Novembris puhkes konflikt, kui Vene piirivalve ja eriüksuslased pidasid Kertši väina lähedal kinni kolm Ukraina mereväe alust, mis olid teel Odessast Mariupolisse ja eskortisid need Krimmi. Kakskümmend neli Ukraina mereväelast võeti kinni, viidi Moskvasse ja neid hoitakse eeluurimisvangistuses süüdistatuna vandenõus ebaseaduslikuks piiriületuseks vägivallaga ähvardamisega.

Venemaa Krasnodari kraid ja annekteeritud Krimmi poolsaart ühendav Kertši sild.

FOTO: PAVEL REBROV / REUTERS / Scanpix

Tegemist pole esimese korraga, kui Venemaa keskpank rahatähtedel Krimmi sümboleid kasutab. Aasta pärast seda, kui Venemaa 2014. aastal Krimmi annekteeris, anti välja 200 rublane rahatäht, mille oli kujutatud Krimmi linn Sevastopol ja selle lähedal asuvad kultuurimälestised.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles