«Jehoova tunnistajatega toimuv valmistab pinda laiemale tagakiusamisele»

  • Venemaal on vangistatud üle 20 Jehoova tunnistaja, süüdistuse on saanud 150.
  • Esimest korda teatati veebruaris seitsme Jehoova tunnistaja piinamisest.
  • Taani päritolu Dennis Christensen sai kuue aasta pikkuse vangiakaristuse.
  • Kardetavasti on praegu toimuv ettevalmistus ka teiste vähemuste tagakiusamisele.

FOTO: Pm

Jehoova tunnistajate tagakiusamine Venemaal võib ette valmistada ka teiste vähemuste diskrimineerimist ning vahistamiste ja piinamiste hoogustamisega tahab Kreml saata selget hoiatussõnumit, rääkis Postimehele Tallinna külastanud Jehoova tunnistajate Euroopa ühenduse esindaja, kes soovis turvalisuse kaalutlustel anonüümseks jääda.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ekstremismivastane seadus on sõnastatud ebamääraselt: Jehoova tunnistajatel on keelatud juriidiliste isikutena tegutsemine, kuid palvusteks kogunemine ja usk ei ole seadusega keelatud. Kuidas selle põhjal kohtus õigust mõistetakse?

Venemaa justiitsministeeriumi esindaja ütles, et seadus käib ainult juriidiliste isikute kohta ja usuvabadust see ei mõjuta ning Jehoova tunnistajad võivad oma jumalateenistustega jätkata. Samuti on Venemaa kõigis vastustes rahvusvahelistele organisatsioonidele öelnud, et usk ei ole keelatud, lihtsalt juriidiliste isikute tegevus on keelatud. Aga FSB (Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus – toim) tõlgendab seda nii, et kõik, mis on Jehoova tunnistajatega seotud, on ekstremism.

Tagasi üles