Türgi mõistis austraallase süüdi IS-i kuulumises

Kilise linna kriminaalkohus mõistis Prakashi süüdi kuulumises IS-i ja määras talle seitsme ja poole aastase vangistuse.

FOTO: Mehmet Guzel / AP

Türgi kohus mõistis Austraalias sündinud äärmusrühmituse Islamiriik (IS) liikme rohkem kui seitsmeks aastaks vangi. 

Melbourne'ist pärit muusik Neil Prakash on viibinud Türgi vanglas alates 2016. aastast, kui ta peeti kinni piiriületuskatsel Süüriast. Türgi võimude sõnul suundus austraallane vastupidises suunas Türgist Süüriasse 2013. aastal, et liituda IS-iga. 

Prakashi on näha mitmes IS-i videos ja teda on seostatud rünnakuplaanidega Austraalias. Samuti on ta õhutanud rünnakutele USA-s, kirjutas Associated Press. 

Kilise linna kriminaalkohus mõistis Prakashi süüdi kuulumises IS-i ja määras talle seitsme ja poole aastase vangistuse. Türgi seaduste järgi võib ta vabaneda kahe ja poole aasta pärast. 

Prakash võttis kohtuistungitest osa videosilla vahendusel. 

«Ma olin Daeshi liige, kuid mitte enam,» sõnas süüalune, kasutades IS-i sünonüümi. 

Prakashi väitel sunniti teda videotesse ja fotodele vastu tema tahtmist. Süüaluse advokaadi sõnul läks Prakash Süüriasse, et õppida islamiusu kohta ning inimesi aidata. Ta ei tahtnud kunagi terrorirühmitusega liituda, ütles jurist. 

Austraalia on tühistanud Prakashi kodakondsuse tema sidemete tõttu äärmuslastega. Prakashi vanemad on Fidži ja Kambodža päritolu. 

Austraalia tahab Prakashi väljaandmist väidetava terrorikava üle Victoria osariigis. Teda ähvardab Austraalias süüdimõistmise korral eluaegne vangistus. 

Tagasi üles
Back